تیر ۲۹, ۱۴۰۳

استاندار گیلان تاکید کرد:
لزوم توجه به آمایش سرزمین در ساخت مسکن ملی

نوای گیل- استاندار گیلان، ساخت و ساز در حاشیه شهرها را نیازمند توسعه زیرساخت ها دانست و تاکید کرد: به دنبال تامین رفاه و معیشت مردم هستیم و لذا آمایش سرزمین در ساخت و سازها باید رعایت شود.

اسدالله عباسی امروز، ۳۰ آذرماه در شورای مسکن استان گیلان، با اشاره به مشکل تامین زمین جهت ساخت مسکن به ویژه در استان های شمالی، اظهار کرد: نباید همچنان درگیر این مشکل باشیم و روند گذشته را ادامه دهیم، بلکه باید نهضت مسکن سازی را ایجاد کنیم.

وی تحول در حوزه مسکن را نیازمند نگاه تحولی دانست و افزود: امروز باید از شیوه های علمی و سازه های نوین برای تسریع در روند اجرای پروژه های مسکن سازی استفاده کنیم.

استاندار گیلان خواستار کاهش واحدهای متراژ بالا و ساخت تعداد واحدها و طبقات بیشتر برای خانه دار شدن بخش بیشتری از جامع هدف شد و خاطرنشان کرد: در حوزه زیرساخت ها نیز برنامه ریزی های لازم قبل از اجرای پروژه های مسکن سازی انجام شود.

عباسی از دستگاه ها خواست اراضی مناسب خود جهت تامین زمین نهضت ملی مسکن را شناسایی کنند و ادامه داد: در صورت لزوم، این اراضی تبدیل به احسن و یا تهاتر شود.

وی همچنین بر لزوم تامین مسکن برای خانواده های شهدا تاکید کرد و گفت: در ساخت و سازها خیلی بر مرکز استان تمرکز نشود، زیرا موجب گسترش حاشیه شهر شده و مشکلات حوزه زیرساخت را به دنبال دارد.

استاندار گیلان ساخت و ساز در حاشیه شهرها را نیازمند توسعه زیرساخت ها دانست و تاکید کرد: به دنبال تامین رفاه و معیشت مردم هستیم و لذا آمایش سرزمین در ساخت و سازها باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه برای کارهای توسعه ای باید نگاه توسعه ای داشت، تصریح کرد: در ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در کنار سرعت عمل، باید نوآوری در شیوه های ساخت و ساز را مد نظر قرار دهیم؛ همچنین بانک ها در پرداخت تسهیلات مسکن سریع تر عمل کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.